Parafia Rzymskokatolicka
pod wezwaniem Trójcy Świętej

ul. Kwietniewskiego 1
41-902 Bytom

tel: (32) 281-16-81
fax: (32) 282-96-16
e-mail: parafia@trojca.net

Numer konta:
03 10902011 0000 0005 3205 8531
Santander Bank Polska I/O/BYTOM


Msze Święte w niedziele:

800, 930 - suma, 1100, 1230, 1700

Msze Święte w dni powszednie: 800, 1800

Msze Święte w święta zniesione:
800, 930, 1630, 1800


Kancelaria parafialna:
wtorek, czwartek 1530 - 1730
środa, piątek 900 - 1100
piątek 1630 - 1730 - sprawy przedmałżeńskie
(należy się zgłosić trzy miesiące przed ślubem)

W sprawach nagłych i w sprawach pogrzebu można się zgłaszać także poza wyznaczonymi godzinami.

Realizacja dekretu biskupa Jana Kopca z dnia 25 marca 2020 roku

 1. Dekret z 25 marca podtrzymuje wcześniejszą decyzję – ODWOŁANE SĄ WSZYSTKIE MSZE Z UDZIAŁEM WIERNYCH. Kapłani sprawować będą msze bez udziału ludu w powierzonych im na dany dzień intencjach.
 2. Każdego dnia sprawowana będzie również Msza Święta do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
 3. Solidaryzując się z apelem władz państwowych prosi się wiernych, by także w niedziele i święta nakazane pozostali w domach i korzystali z udzielonej im DYSPENSY OD UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ LUB ŚWIĄTECZNEJ MSZY ŚWIĘTEJ. Dyspensy tej biskup gliwicki udziela aż do odwołania. Jednocześnie przypomina i zachęca do uczestnictwa w mszy świętej poprzez środki społecznego przekazu.
 4. Ze względu na stan epidemiczny wszyscy wierni są zachęceni do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ DUCHOWĄ, którą można przyjąć posługując się następującą modlitwą:

  Jezu mój, wierzę, że jesteś obecny w Najświętszym Sakramencie. Miłuję Cię nade wszystko i pragnę zjednoczyć się z Tobą w mojej duszy. Ponieważ teraz nie mogę Cie przyjąć sakramentalnie, przyjdź przynajmniej duchowo do mego serca. Jednoczę się z Tobą jakbyś rzeczywiście był we mnie obecny, oddaję Ci się zupełnie i proszę gorąco: nie dozwól, abym kiedykolwiek oddalił się od Ciebie. Amen.

  Jednocześnie przypominamy wiernym, że czas komunii świętej wielkanocnej (wynikający z III przykazania kościelnego) trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej.

 5. Chorych odwiedzać będą kapłani WYŁĄCZNIE w niebezpieczeństwie śmierci (Nie odbędą się przedświąteczne odwiedziny chorych). Zawieszona zostaje posługa Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.
 6. Wszelkie nabożeństwa (Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa i inne nabożeństwa parafialne) zostają odwołane. Odwołane zostają także rekolekcje parafialne, pielgrzymki i spotkania formacyjne grup parafialnych.
 7. UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE będą ograniczone wyłącznie do ostatniej stacji – „na cmentarzu” z udziałem tylko najbliższej rodziny (do 5 osób). Msza w intencji zmarłego może odbyć się bez udziału wiernych w dniu pogrzebu lub w późniejszym terminie – po ustaleniu z rodziną zmarłego. Biuro cmentarne przyjmuje wyłącznie w sprawie pogrzebów w stałych godzinach pracy.
 8. Nasza świątynia jest otwarta codziennie wyłącznie w godz. 15-18 celem umożliwienia wiernym krótkiej indywidualnej modlitwy. Obowiązuje ograniczenie do 5 osób przebywających w kościele! W tym czasie nie będzie spowiedzi w konfesjonałach – spowiedź wyłącznie po wcześniejszym, indywidualnym umówieniu się z kapłanem.
 9. Nie przewiduje się w parafii organizowania przedświątecznej spowiedzi w konfesjonałach. ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY PO WCZEŚNIEJSZYM, INDYWIDUALNYM UMÓWIENIU SIĘ Z KAPŁANEM (telefonicznie – 32 281 16 81). Przypominamy wiernym, że żadne z przykazań kościelnych nie zobowiązuje do sakramentu pokuty i pojednania w okresie przed Wielkanocą. Z uwagi na nadzwyczajne i poważne okoliczności wierni są uprawnieni do skorzystania z nadzwyczajnej drogi pojednania jaką jest wzbudzenie żalu doskonałego podjętego z miłości do Boga, który daje przebaczenie nawet grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera w sobie: mocne postanowienie przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, gdy tylko będzie to możliwe; wyznanie grzechów odpuszczonych w sposób nadzwyczajny w sakramentalnej spowiedzi pod sankcją wpadnięcia na nowo w grzech śmiertelny. Przypominamy także, że nie istnieje możliwość spowiedzi przez telefon, internet itp.Po ustaniu epidemii zostanie zorganizowana spowiedź parafialna.
 10. Kapłani codziennie o 20.30 będą się modlić różańcem bez udziału wiernych. Zachęcamy do duchowej łączności i modlitwy rodzinnej w domach.
 11. KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA. We wszystkich sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt telefoniczny.
 12. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych drogą internetową. Ofiarę można złożyć przelewem. Numer konta dostępny na naszej stronie.
 13. Gość Niedzielny w wersji papierowej dostępny jest wyłącznie w kioskach i salonikach prasowych. Istnieje także wersja elektroniczna czasopisma.
 14. Zachęcamy do wspólnej modlitwy poprzez TRANSMISJE INTERNETOWE.
  • Msze święte – w niedziele o 9.00; od poniedziałku do soboty o 18.30.
  • Różaniec – codziennie o 20.30.
  • Różaniec – codziennie o 20.30.

Pełna treść dekretu biskupa


Dzisiejsza Liturgia Słowa