Parafia Rzymskokatolicka
pod wezwaniem Trójcy Świętej

ul. Kwietniewskiego 1
41-902 Bytom

tel: (32) 281-16-81
fax: (32) 282-96-16
e-mail: parafia@trojca.net


Dzisiejsza Liturgia Słowa

Pogotowie modlitewne

Jeśli TY lub ktoś z twoich bliskich znalazł się w trudnej sytuacji i potrzebuje modlitewnego wsparcia to pamiętaj, że nie jesteś z tym sam. Przynależysz do Kościoła Chrystusowego, który konkretyzuje się w Parafii. Jesteś członkiem wspólnoty, masz liczne „rodzeństwo w Chrystusie”. Jesteśmy za siebie nawzajem odpowiedzialni i powołani do tego, by jedni drugich brzemiona nosili.

Właśnie powstało pogotowie modlitewne.

Zebrała się grupa 30 osób, które są gotowe modlić się codziennie, najczęściej koronką do Bożego Miłosierdzia ale forma może być różna. Modlitwa w każdej intencji trwać będzie przez tydzień.

Intencję należy przesłać na numer pogotowia modlitewnego – tylko poprzez wiadomość tekstową SMS, a jeszcze tego samego dnia trafi do wielu osób, które podejmą akcję modlitewną. Ponieważ mówimy o pogotowiu, to prosimy zgłaszać intencje nie standardowe (o błogosławieństwo dla wnuka z okazji urodzin) ale sprawy nagłe, pilne i poważne.

Numer Pogotowia Modlitewnego: 572 473 981

 

Oczywiście każdy chętny może do pogotowia modlitewnego dołączyć, aby modlić się za innych. Wystarczy u Pana kościelnego zostawić imię, nazwisko i numer telefonu.